2014. április 21., hétfő

Érzelmek vihara a magyar pusztában - Viharsarok (Land of Storms) - vélemény, (kritika)

Viharsarok (Land of Storms) - vélemény, (kritika)

"Megtalálni igazi önmagunkat olyan utazás, mely ismeretlen, ködös vidékre vezet - távol mindentől, amiben valaha hittünk." (Így kezdődik a szinopszis/tartalom leírása.)


Igazság szerint nehéz írni a filmről, legalább annyira, mint beszélni az érzésekről. Persze lehet mondani, hogy ez "csak" egy film, de ez NEM igaz! Alapvetően szkeptikus vagyok sok mindennel, így a hazai filmiparral szemben is, mert a régieket lehet dicsérni, de azok kissé távol állnak tőlem - hiába van, hogy Scorsese is elismeri pl. Jancsó jelentőségét, munkásságát. Valami új és merész született, rendkívül kényes témákat felölelve, olyan bátor alkotók által, mint a film rendezője, Császi Ádám, és karaktereket alakító színészek.

Szabolcs (Sütő András Miklós) és Áron (Varga Ádám)
Viharsarok - sok jelzővel illethető, és kétségtelen, hogy a megtekintése nélkül is megosztja az embereket, de "MI" magyarok készítettük. A költségvetés fele állami forrásból származik, egy része pedig a német partner hozzájárulása, így mondhatni nem sokon múlott, hogy elkészült a film, mert akár csak a "témája", a főszereplő karakterek miatt is megbukhatott volna a "pénzemberek" íróasztalán, de hála Istennek, vagy a ránk (általánosságban) nem kis mértékben jellemző pesszimizmus és homofóbia ellenére nem így lett.

Sajnos a korlátoltságom, az emberi mivoltunk miatt kénytelen vagyok jelzőkkel illetni ezt az alkotást, és mondhatom rá, hogy "magyar film" és / vagy "meleg film", de valójában ennél többről van szó. Ideje lenne mindenki számára elvonatkoztatni arról, hogy alapvetően a pénz és hatalom világában a fehér bőr és a keresztény, illetve az adott ország 'domináns' vallásának értékei számítanak. Mi NEM "csak" keresztények, melegek, heterók vagyunk, hanem elsősorban EMBEREK, érző lények! Így az, hogy a film középpontjában három homoszexuális fiatal srác látható, mondhatni "csak" egy dolog, részletkérdés, mert emberekről van szó, elvonatkoztatva attól, hogy kik és milyen szintű vonzalmat, érzelmeket éreznek egymás iránt. Ugyanakkor mégis a legfontosabb része a filmnek, hiszen, sajnos társadalmunk szerint ezen "szélsőséges" nézőpontból látjuk a filmet. Amennyiben valami már képes így, hasonló módon megközelíteni a filmet, tett egy lépést előre. Az pedig, hogy lehet valakit hibáztatni az érzéseiért és azért, amit erre hivatkozva tesz érdekes dolog, de ugyanakkor egyszerű a válasz, csak gondoljunk önmagunkra.

Persze rendkívül fontos, hogy... mondhatni meleg srácokról szól a film, de alapvetően a "gyengéd kötelékek" elképzelhetetlen bonyodalma bontakozik ki lelki szemeink előtt. Ez a tény talán alapjaiban változtatja meg a nézőpontunkat és másképp állunk hozzá, ha heterók vagyunk, de nem kellene, hogy így legyen attól függően kinek tartjuk magunkat, melyik vallással szimpatizálunk. Nem mondom, hogy alapvetően "coming out" típusú filmről van szó, de a karakterek saját útjainak, önmaguk legbelső valójának megtalálása közben elkerülhetetlen, hogy a "folyamat" részeként sor kerüljön erre. Legalább is közvetlen vagy közvetett környezetbe tartozó bizonyos személyekkel összefüggésben. Feltéve, ha a szereplők azt az utat választják, amit.

Bernard (Sebastian Urzendowsky), (11) és Szabolcs (Sütő András Miklós), (9) - középen
A három egymástól eltérő főhősünk Szabolcs (Sütő András Miklós), egy magyar srác, aki Németországban focizik, Bernard (Sebastian Urzendowsky) a csapattársa, és Áron (Varga Ádám), aki pedig Szabi 'itthoni barátja. Mindegyikük nagyon különbözik a másiktól, mégis összeköti őket valami megfogalmazhatatlan érzés, erő, de nincsenek tisztában vele, hogy merre is induljanak el. A film elején a focira való koncentrálás segítése részeként az edző monológját hallhatjuk. Ez kicsit másként értelmezve jelen van az élet minden területén. Sajnos itt leginkább a rendkívül mélyen gyökerező érzelmek kavalkádja közti viharos, viaskodó állapotot vetíti elénk, mindhárom srác tekintetében.

Nehéz egy művészeti alkotásnál, hogy ne jelöljünk ki magunknak főszereplőt, akkor is, ha az alkotó(k) szándéka nem ez volt, mert talán maga a sztori követeli ki, akaratlanul is kínálja tálcán számunkra .Viszonylag hamar eldől, hogy Szabolcs számára tűrhetetlen lesz az a helyzet, ami közte és Bernard, illetve a csapat között kialakul. Így szinte lehetetlen a(z utált) focira, de leginkább 'valakire' koncentrálni és folytatni egy olyan életpályát, amit nem önmaga választott. Bár ettől függetlenül is előbb-utóbb válaszút elé, rosszabb helyzetbe kerülhetett volna, ha tovább marad külföldön. A helyzetet az is nehezíthette Szabi számára, hogy nem csak önmaga és (legalább is addig) a legjobb 'barátja', hanem a csapata közt is érzelmileg végletekig instabillá vált a helyzet, így talán a régóta érlelődő döntés kapcsán ez volt az utolsó csepp a pohárban. De mivel komplikáltak vagyunk, a döntéseinket megváltoztathatjuk erős érzelmi hatásra.

Szabolcs (Sütő András Miklós), Áron (Varga Ádám), Bernard (Sebastian Urzendowsky)
Nem könnyű végig nézni, főleg megélni hasonló helyzetet, akár külső szemlélőként (egyszerű helybeli lakos, ismerős vagy a film nézője), legyen szó barátról vagy, családtagról, akár a részletek ismerete nélkül, amikor az szituáció minden résztvevője tehetetlenül áll és csak sodródik. Itthon sem javul a helyzet, amikor Szabi haza érkezik, és elkerülhetetlenül (ismét) belebotlik Áron személyébe, aki ismét csak felkavarja az érzelmileg zaklatott lelkű srácot. Az édesapjával való elkerülhetetlen konfrontációt még meg sem történt. Elképesztő, hogy még a család és néha a közeli barátok is mennyire nehezen veszik észre az érzelmi hullámvasút, utazás döntései mögött rejtőző motivációkat, amikor ég az adott személy sem tudja mit akar. Mindezekkel együtt történő elfogadás, a meglévő kapcsolatok (család, rokonok, barátok) minőségétől erejétől eltekintve nagy kihívás.

Lassacskán körvonalazódik a helyzet, a két magyar srác között szükségszerűen kialakul valami, de (talán) más indíttatásból, mint ami lehetett volna Bernard mellett. Mindegyikük lassan enged fel, adja át magát a "csábításnak", hagyják önmagukat sodródni érzelmileg viharos lelki világukban testileg-lelkileg, hogy kikössenek valahol. Mivel három (fő)szereplőről van szó, így a rettenetesen nehezen felszínre törő tiszta és önzetlen érzelmek mellett az alapvető emóciók negatívjai is elég erősen megjelennek. Nehéz szavakat találni arra, amikor végre valamiféle módon, akár csak egy kis időre is rendeződni látszanak a dolgok, akkor a környezetünk közbeszól, és nem hagyja, hogy önmagunk legyünk, vagy az, akinek hittük magunkat, biztosnak képzelt lelki világunkban. Áron erősen vallásos családból származik, így talán számára lehet a nehezebb.

Szabolcs (Sütő András Miklós)
A pusztában, kb. a semmi közepén több erős szubkultúra találkozásakor elkerülhetetlenek minden fél számára az olyan döntések meghozatala, ami mindannyiuk számára talán maradandó sérüléseket von maga után. Vajon hol lehet a határ család és baráti, illetve szerelmi kötelék között? Létezhet, hogy az egyik erősebb, mint a másik, amíg a bizalom, mint talán közös alappillér meg nem dől valaki részéről? Áron számára a vallás mellet az édesanyja, az ő ápolása is komoly emocionális kötöttséget jelent a hazai haverokat is figyelembe véve. Nehéz ezt felrúgni, amikor Szabolcs más módon létezik tovább az életében, sokkal közelebb kerül hozzá egy szimpla barátnál. Minden csak bonyolódik, amikor Bernard is színre lép, nem ok nélkül megjelenik a magyar fiúk szülőfalujában. A jelenléte szinte már csak hajszálnyit ront azon, hogy a család, helyiek részéről mennyi szóbeszéd, rágalom, (fizikai) atrocitás éri a három főszereplőt, különböző mértékben.

Szabolcs (Sütő András Miklós) és Áron (Varga Ádám)
Szívszaggató, amikor olyan választás elé kényszerülünk, hogy nem csak a féltékenység lángjai mardosnak belülről, mert választottunk másra is rápillant, hanem egy talán ennél is fontosabb kötelék, a család egysége látszik megbomlani. Hibáztatható ezért a szerelmünk, szeretett választottunk? Lehet ezután akármi? Szabolcs számára ott a rendkívül erős apai modell, akit (legalább is egy ideig) kénytelen volt követni, és Áron mellett meg pár barátján (és talán Szabin) kívül csak az édesanyja van. Felbontható, feláldozható egy fontos érzelmi kötelék a másik érdekében, szinte tudván, hogy nem tartható fent önmagában és a kettő egymás mellett sem? Nehéz végig nézni és átélni, hogy alapvetően melyik oldalról vannak nehezebb helyzetben, egyik napról a másikra, de talán mivel emberek vagyunk, így elkerülhetetlen, hogy a szívünket követjük és nem az eszünkre hallgatunk.

Áron (Varga Ádám) és Szabolcs (Sütő András Miklós)
Bernard jelenléte nem kicsit felkavarja az állóvizet (megteszik ezt a srácok az egyik jelenetben, a tóban, hármasban), de alapvetően nem hoz sok változást. Tulajdonképpen az ő személyével Szabolcs csak egy újabb létfontosságú döntésre kényszerül. Itt (legalább is számomra), felmerült a kérdés, hogy belefér ez még az önzetlenség, jószívűség kategóriájába, hogy az sz betűs szót ne is említsem? Szabi édesapja, az általa támasztott elvárások, értékrend, és talán az élethelyzetük alapján eléjük tárt lehetőségek közül azt erőlteti, amit kétséget kizáróan nem, hogy jónak, de egyszerűen élhető alternatívának lát. Ezen kötelék (részben) könnyebben bomlik meg, mint Áron és édesanyjának viszonya, de mindenképpen fontos alapja az apa-fiú és anya-fiú kapcsolat drámája a családi, és főként szerelmi szál mellett a filmben.

A színházba járó közönségtől eltekintve talán a többség számára ismeretlen Börcsök Enikő (Áron anyja) és Horváth Lajos Ottó (Szabolcs apja), akikről szintén említést kell tenni, mert legalább annyira hatásos a rövid jelenlétük (Áron anyja talán kicsit többet látható), mint a gyerekeiket alakító színészeké.

Szabolcs (Sütő András Miklós) a kép bal sarkában,
a háttérben Bernard (Sebastian Urzendowsky)
Bernard részéről árnyaltabban jelenik meg azon érzelmek, erők összessége, ami Szabi irányába táplált vonzalommal szemben áll, de legalább annyira erős távol tartója lehet otthonától, mint amekkora esély van rá, hogy emiatt nem őt fogja választani. Áron, aki részéről a erősebben, mutatkozik meg a féltékenység és érzelmesség minden formája, hármójuk közül a leghevesebben fejezi ki önmagát, kispadra kerül, hiába vállal, tűr el többet. Azonban a szívnek nem lehet parancsolni. A srácokban erősen jelen levő bensőséges kötődések átalakulnak, változnak, és így akaratlanul is olyan döntés elé kényszerül egyikük másikuk, amit korábban, nem hozott volna meg. A foci olyan környezetet és kilátástalan helyzetet jelent Szabolcs számára, amit ezzel párhuzamosan itthon az édesapja kifejez számára, hiszen nem önként választotta ezt az utat. Főleg (talán) azt, hogy ki iránt mit érez, így nem kérdés, hogy milyen döntést hoz. Sajnos azt kell mondani, hogy nincs jó, csak kevésbé rossz választás mindegyikük számára.

Áron (Varga Ádám), Szabolcs (Sütő András Miklós), Bernard (Sebastian Urzendowsky)
Az érzelmi "macska-egér harc" akaratlanul is megbukik újra és újra, csak kérdés, hogy meddig. Talán a kezdetektől elkerülhetetlen az eltávolodás, ezzel újabb űrt hagyva a másik személy után mindenki lelkében, a szeretet, szerelem mellett megjelenő passzív-agresszív vagy nyílt negatív emóciók erőteljes megnyilvánulásának árnyékában. Egyszerűen szavakkal szinte kifejezhetetlen a félelem, harag, féltékenység és más visszatartó erők együttese, ami szemben áll a valamilyen szinten mindhárom srácban (Szabolcs, Áron, Bernard), és talán hozzájuk közel állókban is jelen levő, elsöprő erejű szeretet mellett, hogy az egyszerűen szívszaggató és idegtépő. Sajnos ezzel a néző lelke is átitatódik és egy rendkívüli utazáson megy keresztül. Az alapvető magyar borúlátás, pesszimizmus tényétől eltekintve, az érzelmekre koncentrálva tudjuk, hiába hallgatunk a szívünkre, nem hozhatunk jó döntést, valahol ennek az egésznek, mindennek csak rossz vége lehet.

Még az sem vigasztal, hogy talán egy "belső utazás" végére értünk a karakterekkel együtt (feltéve, ha megközelítőleg is tudjuk miről van szó), vagy nélkülük, viszont ezt a filmet akkor is pusztán emberként, "címkék nélkül" kell megtekinteni, téma (szerelem, szeretet, kapcsolatok) közvetítésének módja ("meleg" főszereplők") ellenére. Aztán beszélni róla, mert ez nagyon fontos (lenne). A viharos mivoltának minden cseppjében szívvel-lélekkel átérezhető, ami nem egyszerű, de ugyanakkor pont ezért is lehetséges, és végül senki nem fogja megbánni, hogy megnézte.

Áron (Varga Ádám)
Főleg a külföldi filmek esetében jellemző, hogy egy adott színész vagy színésznő személyét már azonosítjuk a korábban eljátszott karakterekkel, de ez kis hazánk tekintetében nem fenyeget veszéllyel (vagy éppen ellenkezőleg van). Említés szintjén szóba hozom, hogy nem a Viharsarok az első "magyar meleg film", mert a "Férfiakt" (2006) nyolc éve már foglalkozott a "témával". Jelen esetben, azonban erőteljesebb az ismeretlen arcok hatása, alakításuk hitelességét csak növeli ez a tény. A legfontosabbak egyike, hogy elcsépelt közhelyek tartalmától eltekintve bátran kijelenthető, hogy a Viharsarok rendkívül természetes módon adja át a jelen esetben fiatal, meleg srácok közti érzelmi vívódás erejét, folyamatát. Azt is mondhatnánk akár, hogy életképet ragadtunk ki a magyar pusztából, ahol a semmi közepén még inkább egymásra vannak utalva az emberek. De lényegében a sztori bárhol, akárkivel játszódhatna, megtörténhetne, hiszen általános érvényű érzelmeket közvetít.

Lehetséges önzés, féltékenység miatt a másiknak rosszat előidézni, miközben a szívünk választottjának sem okozunk sok jót és mégis mindezt szeretet címszó alatt tesszük??? Elítélhető valaki azért, mert a vallásba, karrierbe, családba kapaszkodik, mégis talán (kissé) kétségbe esetten és nem megfelelő érzelmi motiváció miatt tart ki a másik mellett, miközben mindezt jól látja és tisztában van az egész helyzettel, de megteszi azt, amit? De lehet semmiről sincs fogalma, és csak sodródik az árral, bár ezt igazából kétlem, de végül is mégis csak egy opció. A (fő)szereplők, egyike sem ítélhető el a saját érzelmei alapján meghozott döntések miatt, de a következményeket szeretteinkre való tekintet nélkül is vállalni kell, mert nem tudunk ellene tenni. Nehéz számukra hideg fejjel gondolkodni, miközben égnek a vágytól, hogy a másikkal legyenek. Sajnálatos módon, ott, olyan módon és környezetben, ahogy nekik kényelmes lenne, ami közel sem a legjobb döntés. De eltekintve Szabolcs (Sütő András Miklós), Áron (Varga Ádám) és Bernard (Sebastian Urzendowsky) 'hátterétől', mindegyik a maga határain belül elképesztően ragaszkodik és kitart a döntése, úgymond szíve választottja mellett, a zord körülmények ellenére is.

Áron (Varga Ádám), Szabolcs (Sütő András Miklós)
Természetesen a testiség is jelen van, finom, szexi, erotikus, mondhatni érzéki, vonzó módon ábrázolva. De ez is csak úgy értékelhető igazán, ha előítéletek nélkül, tárgyilagosan nézzük a filmet. Egy bizonyos közeli jelenettől eltekintve nincs meglepő, csak abszolút életszerű helyzetek ábrázolása, ahol megjelenik a meztelenség, mondhatni szükségszerű módon és mértékben.

A film 2007-es valós történetet dolgoz fel, de emellett önálló mozgóképi alkotás, mondhatni nagyrészt fikció. Így tehát annak ellenére, hogy szívszaggató módon természetes, életszerű és megható, sejteni lehet, hogy nem 'happy end' lesz a vége, hanem nagyon megrázó, szomorú, negatív befejezéssel zárul. Ez rendkívül jól kapcsolódik a valláshoz, ami áldás és átok is a (fő)szereplők életében egyszerre, de mégis, akár választásuk ellenére is, de jelen van. Megnyugtatásul mondom, hogy a finom, érzéki, majdnem kizárólag tettekkel (és képekkel) mesélő film közel sem ér annyira tragikus véget, mint az a sztori, amit a rendező az egész alapjául vett. Hiszen nem illene egy véres lezárás a többszörösen lírai nézőpontól bemutatott sztorihoz mégis eszméletlenül sokkoló a záró jelenet. A film végén, stáblista elején hallható zene hátborzongató, remekül társul a megrázó befejezéshez, és az utána hallható, mennydörgés, eső vihar hangjával. Sajnos, amennyiben valóba őszinték vagyunk, nem mondhatjuk, hogy bármilyen tett, vagy akár egy kiadós vihar elég ahhoz, hogy elmosson bizonyos gondolatokat, bűnöket, érzelmeket. Persze minden nézőpint kérdése, ahogy a vallás is, de akkor is, még  a legmélyebb érzelmeink alapján hozott döntéseink által bekövetkezett végzetes kimenetelű tetteinket nem lehet megváltoztatni, a múltat visszahozni lehetetlen.

Attól eltekintve, hogy a film komoly, sikerült nagyon ügyesen beletenni egy-két megmosolyogtató és egy vicces jelenetet is.

A film angol nyelvű plakátja. - Áron (Varga Ádám), Szabolcs (Sütő András Miklós),
Bernard (Sebastian Urzendowsky)
A film minden eleme összhangban van egymással és a rendező, forgatókönyvíró, operatőr, zeneszerző és talán leginkább a színészek, a három főszereplő rendkívüli alakításáért, munkájáért, minden néző nevében elismerés és köszönet illeti őket, azért, amit alkottak, létrehoztak, elmondtak számunkra. Minden esetre az "alkotók" becsületére legyen mondva, hogy a magyarok negatív tulajdonságai ellenére sikerült egy olyan, először neves külföldi filmfesztiválon bemutatott, azóta nemzetközileg is sikeres és elismert, több országban értékesített filmet létrehozni, ami úgy látszik előbb-utóbb, de idővel eléri a célját. Vannak dolgok, amikről, akkor is, ha nem feltétlenül sikerül megoldani a problémákat BESZÉLNI KELL, és erre a Viharsarok remekül rávilágít. Remélem, akár pár hónapos késéssel is, de sokakhoz eljut a film az egész világon és megérinti, meghatja, párbeszédre készteti őket, mert büszkén mondhatom, mondhatjuk, hogy mi magyarok, ismét valami maradandót alkottunk, ezúttal a mozgókép világában., ahol már korábban is letetettük névjegyünket.

Egyáltalán nem könnyű befogadni, feldolgozni, értelmezni a filmet. Azt sem lehet teljes bizonyossággal állítani, hogy ez valakin "segíteni" fog önmaga vagy az "előbújás / coming out", bármi más téren az elfogadás tekintetében csak saját maga, vagy akár családja, barátai számára, de legalább egy nagyon fontos kezdetet jelenthet. Az, hogy sok tekintetében nem kapunk konkrét magyarázatot, a szívünkre vagyunk hagyatkozva, mégis kifogástalan egységként áll össze az egész. Ez azért lehetséges, mert ami fontos nem feltétlenül kell látnunk, azt érezzük, szavak nélkül is képesek vagyunk kifejezni, akár egy pillantással, nézéssel! Mindenképpen nagyon egyén függő az, hogy ki milyen módon fogadja a filmet, de kétségtelen, hogy (érzelmileg) felkavaró, tettekre, beszélgetésre ösztönző, mély nyomot hagy a nézőben, mert nem csak meleg film, magyar film, de rendkívül fontos is a tartalma miatt!


Figyelem, SPOILER, az utolsó, záró bekezdés, személyes megjegyzés, a cselekmény egyes részletét tartalmazhatja!!! Megjegyzem nincs befolyással a film végét vagy a lényegét illetően, amennyiben elolvasod, ettől még nyugodtan meg lehet nézni.

Én személy szerint a film egy bizonyos részletét említeném meg. Van egy jelenet, amikor Áron a konyhában az édesanyjának készíti elő az ételt, az ételhordóból a tálcán lévő tányérra helyezi, de mielőtt bevinné neki a szobába, pár pillanat erejéig maga elé mered, csak néz a semmibe, aztán hirtelen elsírja magát. De másodpercek kérdése és 'magához tér', aztán beviszi az anyjának a tálcára előkészített ételt.

SPOILER vége.

Ezen késleltetés időtartamától függetlenül hasonló hatással volt rám a film! :( Az biztos, hogy a tartalma miatt nem fogom, mert szerintem nem lehet sokszor megnézni, de gondolkodom rajta, és próbálok mást is rávenni, rábeszélni, meggyőzni arról, hogy ezt LÁTNI KELL, mert úgymond "kötelező olvasmány", bármiféle módon is jellemezzük, 'címkézzük' fel.




(trailer with english subtitle)

Viharsarok - hivatalos előzetes -- Land of Storms - official trailer HD - 2014

https://www.youtube.com/watch?v=si7itudO7Mk&list=PLZt-fMg5pFwHR1EuXjtOkUhpyT1o6mOq6


https://www.youtube.com/watch?v=aGyBRwZ-AH4&list=PLZt-fMg5pFwHR1EuXjtOkUhpyT1o6mOq6



Land of Storms - official trailer HD - Viharsarok - előzetes - 2014

https://www.youtube.com/watch?v=P3f7wIoYISo



Viharsarok - A kulisszák mögött - Behind the scenes - 2014 - HD1080

https://www.youtube.com/watch?v=iQvSclLDojA

András és Ádám beavat minket abba, hogy milyen volt szerelmesnek lenni a vásznon, hogyan készültek a nagy fizikai és mentális kihívást jelentő szerepekre, és beszélnek arról is, hogy szerintük mi a film mondanivalója.

Land of Storms - Behind the scenes - András and Adám share their thoughts on how it was to fall in love in the movie, how they trained for the challenging part, and what do they think about the message of the movie.



Viharsarok (Land of Storms)

színes, magyar-német filmdráma, 115 perc, 2014 (16)

rendező: Császi Ádám
forgatókönyvíró: Szabó Iván, Császi Ádám
zeneszerző: Kalotás Csaba
operatőr: Rév Marcell
producer: Gyárfás Eszter, Petrányi Viktória
látványtervező: Takács Nóra
gyártásvezető: Naszódi Katalin
vágó: Hack Júlia, Kollányi Tamás


szereplő(k):

Sütő András Miklós (Szabolcs)
Varga Ádám (Áron)
Sebastian Urzendowsky (Bernard)
Téby Zita (Brigi)
Börcsök Enikő (Áron anyja)
Horváth Lajos Ottó (Szabolcs apja)
Uwe Lauer (Coach)
Fábián Szabolcs (Tomi)


Bemutató dátuma: 2014. március 20. (Forgalmazó: Cirko Film)

Tartalom / Synopsis:

Magyar / Hungarian

Megtalálni igazi önmagunkat olyan utazás, mely ismeretlen, ködös vidékre vezet - távol mindentől, amiben valaha hittünk. A Viharsarok című film a kamaszkor drámája: mozgalmas, érzelemmel telt története önmagukat kereső kamaszok felnőtté éréséről szól. Szabolcs Bernarddal együtt egy német futballcsapatban játszik. Szobatársak, legjobb barátok, elválaszthatatlanok. Egy vesztes mérkőzés és csúnya vita után Szabolcs átgondolja életét és hazamegy Magyarországra az egyszerűbb élet reményében. Azonban ez a magány nem tart sokáig. Hazatérése után hamarosan találkozik Áronnal és kölcsönös vonzódás alakul ki a fiúk között, amikor Szabolcsot váratlanul felhívja Bernard, hogy Magyarországra érkezett.


English

Best friends Szabolcs and Bernard are playing in the same German football team. After a lost game, Szabolcs decides to go home to Hungary where he meets another boy, Áron with whom they become lovers but soon Bernard comes after his friend.

The search for our true selves takes us to unknown territories – far away from everything we believed in. The movie is the drama of the search of sexual identity of three boys in their teenage years, a story of a sensual but fatal love triangle in the Hungarian Puszta. It is a real love story: it presents the intense, vibrating teenage emotions and revolting filtered by facing homosexuality. Szabolcs plays in a German football team, as does Bernard. They are roommates, best friends, inseparable. A lost match and an ugly argument make Szabolcs reconsider his life and go back to Hungary in hope for more simplicity. Yet his solitude does not last long. Soon after his arrival he meets Áron and a mutual attraction between the two boys develops when suddenly Szabolcs receives an unexpected phone call from Bernard: he has arrived to Hungary.



IMDb

http://www.imdb.com/title/tt2474310/


A magyar forgalmazó weboldala

http://www.cirkofilm.hu/


A Viharsarok hivatalos Facebook oldala (Land of Storms Official FB page)

https://www.facebook.com/landofstorms


A "Viharsarok (Land of Storms)" hivatalos, magyar filmplakátja.


Fotó / Picture: Cirko Film, unafilm, M-Appeal, internet


A film (és hozzá kapcsolódó anyagok) megtekintése 16 éven aluliak számára nem ajánlott!

Hungarian "age classification" of this film is not recommended age under 16 (sixteen)!

Magyar mozi premier (Hungarian release date): 2014.03.20. (March 20th, 2014)


A filmet ("Viharsarok (Land of Storms)" (2014)), Magyarországon a(z) Cirko Film forgalmazza, a jogokat a(z) Cirko Film, valamint a(z) M-Appeal, Proton Cinema, Café Film, I'm Film, unafilm, TLA Releasing, illetve esetlegesen más jogtulajdonos képviseli, gyakorolja! A fimmel kapcsolatos minden tartalom felhasználása kizárólag engedéllyel lehetséges!

This movie ("Viharsarok (Land of Storms)" (2014)), Hungarian distributor is Cirko Film! The original rights of this moive is own by Cirko Film and / or M-Appeal, Proton Cinema, Café Film, I'm Film, unafilm, TLA Releasing, and / or other companies which one(s) connects, relates to this movie! Not allowed to use this content without permission!


A Cinema Moziklub összes hang, fotó, video anyaga saját vagy más partner jogvédett, terméke, további felhasználás (kivéve a linkek megosztása pl. Facebook-on, stb.), kizárólag engedéllyel lehetséges! – © Cinema Moziklub 2010-2015

™ and © 2010–2015 Cinema Moziklub. All Rights Reserved. Property of Cinema Moziklub. Promotional use only. Any kind of transfer, or republishing of the articles and every kind of content of the website is only allowed with the contribution of  Cinema Moziklub! Every other case, the sale, duplication, other transfer of these material or excerpts thereof, is strictly prohibited!